Лікування грижі міжхребцевого диска в клініці “Норімед”

Лікування грижі міжхребцевого диска в клініці «Норімед» в більшості випадків проводиться консервативно, без операційного втручання. Наші лікарі використовують фізіотерапевтичні процедури для відновлення сполучної тканини – електрофорез, масажі, мануальні впливи.

Крім того, пацієнтам показуються медикаменти для купірування симптомів:

  • Знеболюючі, які необхідні для позбавлення від неприємних відчуттів;
  • Протизапальні, які потрібні для зупинки патологічних процесів, пов’язаних з протрузією і порушенням нормальної роботи хребта;
  • Вітамінно-мінеральні комплекси і хондропротектори, які відновлюють сполучну тканину.

Також наші лікарі навчать лікувально-фізкультурним вправам, які відновлять скелетні м’язи і забезпечать достатню підтримку спини для відновлення структури хребта.

Запис на консультацію

Рекомендації для пацієнтів:

Грижі дисків є частим наслідком дегенеративних захворювань хребта. Тому найкращим способом запобігання цих проблем і лікування є здоровий, активний спосіб життя і висока рухливість. Наприклад, якщо ви страждаєте від сколіозу або остеохондрозу, не нехтуйте ЛФК.

При діагностованої грижі хребет краще “залишити в спокої”, знизивши фізичне навантаження, переставши носити тяжкості, і оперативно звертатися до лікаря в разі появи болю.

Грижа міжхребцевого диска виникає через значний тиск на міжхребцевий диск. Це захворювання є частим наслідком запущеного сколіозу, остеохондрозу, зайвої ваги або значного фізичного навантаження. Грижа супроводжується сильними болями, викликаними защемленням нервових пучків в диску.

Міжхребцевий диск являє собою фіброзне кільце з еластичної сполучної тканини, що оточує спинний мозок і служить еластичною «прокладкою» між хребцями. У здоровому стані він зберігає пружність і компенсує фізичні навантаження при рухах або, наприклад, піднятті важких предметів. Але при наявності захворювань спини він може пошкодитися – сполучна тканина зруйнується (цей розрив називається протрузією), а ядро диска (спинномозкова рідина) вийде назовні. Так і виникає грижа міжхребцевого диска.