Лікування контрактур в клініці ” Норімед»

У нашій клініці проводиться лікування контрактур з консервативної (безопераційної) методології. Ми використовуємо сучасний підхід, що дозволяє швидко і ефективно повернути рухливість суглобам. До складу комплексної терапії можуть входити:

  • Фізіотерапія. Процедури підбираються індивідуально для кожного пацієнта. Це можуть бути різні аплікації, ударно-хвильова терапія, сухе прогрівання, масаж і так далі.
  • Медикаментозне лікування. Оскільки контрактури часто супроводжуються болями і запаленнями, ця терапія дозволяє швидко позбавити пацієнта від неприємних відчуттів.
  • Лікувально-фізкультурний комплекс. Наш Фізіотерапевт розробить програму вправ, включаючи механотерапію при необхідності, в залежності від стану пацієнта. У деяких випадках також застосовується коригування умов роботи (зменшення або, навпаки, збільшення тяжкості).

При необхідності наші фахівці проведуть також редрессацию, яка відновить геометрію і функції пошкодженого суглоба.

Консультація

Рекомендації для пацієнтів з післяопераційною контрактурою

Головне завдання пацієнтів з післяопераційною контрактурою – не викликати значного навантаження на суглоби. Для цього потрібно скоротити звичайну фізичну діяльність, займатися щадними видами спорту, менше ходити. Звичайно, конкретні рекомендації може дати тільки лікар, визначивши причину і тип контрактури.

Для профілактики ускладнень також не рекомендується переохолоджувати суглоб-наприклад, в морози не виймати руки з кишень без необхідності.

Контрактура-патологічний стан, який проявляється в повній або частковій втраті суглобом рухливості. Вони самі по собі – не окреме захворювання. Часто контрактури є наслідком травм, підвищених навантажень на суглоб, перенесених хвороб та інших зовнішніх факторів.

Контрактури бувають пасивними і активними. До перших відносяться патології, викликані ішемією, артрозом, міозитом, тривалої іммобілізацією або пошкоджень сухожиль і зв’язок. До активних контрактур призводять захворювання периферичної або центральної нервової системи.

Післяопераційні контрактури, зокрема, це пасивні патології, викликані тривалою нерухомістю пацієнта або хірургічним втручанням в тканини, розташовані в безпосередній близькості від суглоба.