Реабілітація після артроскопічних операцій в клініці ” Норімед»

У клініці “Норімед” проводиться комплексна реабілітація після артроскопічних операцій. В рамках цієї відновної програми пацієнт повертає фізичну рухливість, повсякденну активність, здатність організму до саморегенерації і психологічну самовпевненість.

В цілому реабілітація проходить в три етапи:

  • 1. Ранній. Починається відразу після операції. Завдання лікаря-мінімізувати або навіть звести до нуля ризик виникнення будь-якого роду ускладнень. Пацієнту, крім іншого, прописуються деякі кінезіотерапевтичні вправи з лікувально-фізкультурного комплексу.
  • 2. Пізній. Починається після повного загоєння м’яких тканин. Пацієнту дозволяється трохи навантажувати суглоб. Наприклад, якщо артроскопічна операція була проведена на коліні – допускаються короткі піші прогулянки з використанням милиць. Під наглядом лікаря проводяться фізіотерапевтичні процедури, самостійні вправи з ЛФК, також можуть бути показані медикаменти.
  • 3. Віддаляти. Починається приблизно через 4-5 місяців після операції. Пацієнт виконує вправи з ЛФК, проходить процедури фізіотерапії, при необхідності може бути показаний масаж.

Результатом реабілітації після артроскопічних операцій є повне відновлення нормальної фізичної активності.

Запис на консультацію

Рекомендації для пацієнтів

Реабілітацію рекомендується починати відразу після операції. Це допоможе швидше повернутися до нормального життя і уникнути ускладнень.

Заняття ЛФК на ранньому і пізньому етапах рекомендується проводити під контролем лікаря. Він буде стежити за станом пацієнта і не допустить перевищення навантажень, яке небезпечно для суглоба.

Артроскопічні операції-хірургічні втручання, які проводяться безпосередньо в суглобах. Хоча після таких процедур рухливість і функціональність суглоба повертаються, сам пацієнт потребує спеціальної реабілітації. Тільки вона здатна відновити його повсякденну активність.

Однак завдання реабілітації після артроскопічних операцій не обмежується поверненням фізичної рухливості і повсякденної активності. Потрібно також уникнути виникнення ускладнень.

Артроскопічна операція-дуже значне втручання, яке може мати наслідки не тільки для опорно-рухового апарату, але також для дихальної та серцево-судинної систем організму.