Реабілітація після інсульту в клініці ” Норімед»

50% всіх звичних функцій можна повернути в перші три місяці після інсульту. Ще 30% – у наступні три місяці. І потрібно негайно почати реабілітацію після виписки. Якщо ви втратите хоча б один-два місяці-пацієнт не зможе повернути більшу частину своїх можливостей.

Реабілітація після інсульту в клініці “Норімед” проводиться комплексно і з залученням різних лікарів:

  • Фізіотерапевт відновлює рухові функції пацієнта, використовуючи фізіотерапію, масажі та іншими процедури;
  • Ерготерапевт допомагає відновити координацію рухів;
  • Логопед відновлює мовні функції і можливість ковтання;
  • Нейроуролог відновлює у пацієнта контроль тазових органів;
  • Нейропсихолог відновлює пам’ять і мислення пацієнта.

Крім того, до реабілітації залучаються й інші фахівці. Наприклад, якщо у пацієнта депресія, йому допоможуть заняття з психологом. А невролог допоможе зняти біль.

Запис на консультацію

Рекомендації по реабілітації після інсульту

Людина, яка пережила інсульт, може повернутися до повноцінного життя. Однак шанс і ймовірність успіху залежать не тільки від нього, але і – в першу чергу – від його рідних. На жаль, українські лікарі поки ще не перейняли європейську практику початку реабілітації в реанімації або на лікарняному ліжку.

Тому не варто втрачати ще більше часу. Зверніться до фахівців з реабілітації після інсульту відразу після виписки пацієнта з лікарні. Кожен втрачений день може привести до безповоротної втрати функцій організму.

І не варто самостійно починати реабілітацію. Тільки терапевт, ерготерапевт і фізіотерапевт здатні розробити коректну процедуру відновлення, вибравши вправи і методики відновлення.

За статистикою, тільки 15% пацієнтів, які пережили інсульт, повертаються до повноцінного життя. Ці невтішні дані пояснюються в тому числі неправильним підходом до реабілітації. Родичі забирають пацієнта з клініки додому, сподіваючись, що він»якось сам вилікується і відновиться”.

Але так робити не можна. Інсульт-дуже серйозне пошкодження, яке зачіпає всі системи організму. Реабілітація після нього повинна проходити під суворим контролем медичного персоналу і з неухильним дотриманням всіх вимог лікаря. Тільки тоді людина повернеться до нормального, повноцінного, колишнього життя.