Вегето-судинна дистонія – це дисфункція яка пов’язана з порушенням вегетативної іннервації судин і призводить до недостатнього постачання тканин і органів киснем. ВСД є комплексом функціональних розладів, викликаних зміною тонусу судин внаслідок порушень вегетативної іннервації. Як правило, вегетативні порушення, які традиційно відносять до поняття вегето – судинної дистонії, вторинні, і виникають на тлі психічних або соматичних захворювань, при органічному ураженні ЦНС, внаслідок гормональних змін у підлітковому віці та ін. У ряді випадків такі вегетативні розлади можуть бути складовою частиною гіпертонічної хвороби, ендокринних порушень, хронічної ішемічної хвороби серця і та ін.

Запис на консультацію

Симптоми. Запідозрити у людини вегето судинну дистонію можна вже тільки по наявності численних скарг, які не в’яжуться одні з одними (залучені багато органів і систем). Страждають недугою в основному діти, підлітки і молоді люди. Фахівці говорять, що існують близько 40 симптомів, що сигналізують про дисфункцію вегетативної нервової системи. Але є декілька головних, виявивши які, варто звернутися до невролога:

  • Запаморочення, швидка стомлюваність, апатія.
  • Підвищене серцебиття, аритмія, “тяжкість в серці”.
  • Нудота, гикавка, метеоризм.
  • Задишка, відчуття нестачі повітря, ускладнений вдих, прискорене і форсоване дихання.
  • Ускладнене, рідкісне або часте сечовипускання.

Деякі люди відчувають дуже незвичайні симптоми, наприклад, не можуть їздити в метро, довго стояти в черзі і та ін., – це викликає у них напад сильного занепокоєння, вони не можуть впоратися з нетерпінням, безпричинною люттю або раптовим відчуттям слабкості в руках і ногах.

Лікування. Успішне усунення симптомів ВСД можливо тільки після виявлення і лікування основного захворювання, що є причиною вегето-судинних порушень. Для усунення різних проявів ВСД проводиться симптоматичне лікування.

У лікуванні ВСД величезну роль грає немедикаментозне лікування, зокрема кінезотерапія. Лікування в Медичному центрі сучаної кінезотерапії Норімед дає змогу за допомогою спеціальних лікувальних вправ на Декопресійних тренажерах чи методикою Neurac (Норвегія) комплексно підійти до вирішення цієї проблеми, задіявши внутрішні ресурси організму людини і вирішити цю проблему.

Можливе також застосування медикаментозних методів лікування (виключно за показами), процедури з голкорефлексотерапії, лікувального масажу.

Методи і способи лікування обирає лікар-невропатолог, після попередньої консультації.